İlk Özel Ambulans


1969 ile 1973 yılları arasında İzmir Ege Üniversitesi Laborant bölümünden mezun olan Yunus ŞALLIOĞLU ve eşi Fatma ŞALLIOĞLU, meslek eğitimlerini tamamladıkları kurumda sağlık sektöründeki çalışmalarına başlamışlardır.

Yunus ŞALLIOĞLU nöroşirürji bilimdalının ameliyathane, radyoloji ve gastroloji bölümlerinde 6 yıl hizmet vermiştir.

Fatma ŞALLIOĞLU, Prof. Dr. Erdem TUNÇBAY tarafından nöroşirürji bilimdalı bünyesinde 1971 yılında kurulmuş olan biyokimya laboratuvarında ilk 6 yıl hizmet vermiştir.

Fatma ve Yunus ŞALLIOĞLU çifti 1977 yılında memleketleri olan İzmir'in ilçesi Ödemiş'e tayinlerini istemiş ve Ödemiş devlet hastanesinde hizmet vermeye devam etmişlerdir. Ödemiş ve civarındaki hastanelerde müdahale olanaklarının kısıtlı olması ve sağlık sektöründeki yetersizlikler SAĞLIK KABİNİ'ni kurma ihtiyacını doğurmuştur. Dönemin teknolojik imkanları ile kurulan SAĞLIK KABİNİ, laboratuvar ve çeşitli sağlık hizmetleriyle vatandaşlarımıza destek olmuştur.

Ödemiş ve civarındaki hastanelerde İzmir'e sevki istenilen hastaların, gerekli sağlık şartlarını sağlayarak ambulans nakil işlemlerini gerçekleştirmek mümkün olmadığı için Yunus ŞALLIOĞLU 1982 yılında 'YUNUS AMBULANS'ı kurmuş ve ülkemizdeki ilk özel ambulans servisini hayata geçirmiştir.

 

Bizler 1982 yılında döneminin tüm olanaksızlıklarına rağmen, vatandaşlarımıza sağlık sektöründe doğru ve kaliteli hizmet vermeyi kendimize ilke edindik. İnsanlara yardım etmeyi kendilerine yaşam tarzı haline getirmiş ailemizin izinden yürüyerek, vatandaşlarımıza ülke sınırları içinde ve yurtdışında dünya sağlık örgütü standartlarındaki hizmetlerimizi sunmaktan onur duymaktayız.

Copyright © 2017 Alo Ses Ambulans